İstanbul Şehir Üniversitesi Kütüphanesi Staj Olanakları

İstanbul Şehir Üniversitesi Kütüphanesi, 2017 yaz döneminden itibaren Bilgi ve Belge Yönetimi bölümlerinde okuyan öğrencilere staj yapma olanağı sağlayacaktır.

Staj başvuruları Şubat ayında alınacaktır. Gerekli değerlendirmeler yapılarak başvuru yapan adaylara 15 Mart’a kadar dönüş yapılacaktır. 15 Mart tarihinden itibaren ay sonuna kadar İstanbul içinden başvuran adaylarla kurumumuzda, şehir dışından başvuran adaylar olursa online uygulamalar aracılığıyla görüşmeler yapılarak olumlu veya olumsuz olarak e-mail ile dönüş yapılacaktır. Adayların başvuru için belirtilen süre zarfında özgeçmişleri ile birlikte başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Kütüphanemiz bu yıl staj için 4 öğrenci kabul edecek olup, ilerleyen yıllarda bu sayıyı arttırmayı planlıyoruz. Staj dönemi Haziran-Ağustos aylarında kütüphane tarafından belirlenen tarih aralığında olacaktır. Staj için kabul edilen öğrencilerin yemek ve ulaşım imkânı kurum tarafından karşılanır.

Staj döneminde stajyerlerimiz için oryantasyon, eğitim ve uygulama basamaklarından oluşan haftalık programlar hazırlanacaktır. Program süresince stajyerlerimizin kütüphane içerisinde gerçekleştirilen proje, etkinlik, toplantı gibi faaliyetlere katılması hedeflenmektedir.

Stajyer adaylarının mesleğe karşı heyecan duyan, ilgili  ve aktif olması beklenmektedir. Kurumumuz mesleki anlamda kendini geliştirmeye teşvik edici bir tutum içerisinde olup, süreç sonunda mesleğe dört elle sarılan, yenilikçi ve aktif kütüphaneciler kazanmak temel hedefimizdir.

Başvuru Formu için tıklayınız.