İstanbul Şehir Üniversitesi Kütüphanesi Staj İmkânları

 

İstanbul Şehir Üniversitesi Kütüphanesi, 2017 yaz döneminden itibaren Bilgi ve Belge Yönetimi bölümlerinde okuyan öğrencilere staj yapma olanağı sağlamaktadır.

Staj başvuruları 15 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında alınacaktır. Gerekli değerlendirmeler yapılarak başvuru yapan adaylara Şubat ayı sonuna kadar dönüş yapılacaktır.  Adayların başvuru için belirtilen süre zarfında özgeçmişlerini de yükleyerek başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Kütüphanemiz bu yıl staj için 3 öğrenci kabul edecek olup, ilerleyen yıllarda bu sayıyı arttırmayı hedefliyoruz. Staj dönemi Haziran-Ağustos aylarında kütüphane tarafından belirlenen tarih aralığında olacaktır. Staj için kabul edilen öğrencilerin yemek ve ulaşım imkânı kurum tarafından karşılanır.

Staj döneminde stajyerlerimiz için oryantasyon, eğitim ve uygulama basamaklarından oluşan haftalık programlar hazırlanacaktır. Program süresince stajyerlerimizin kütüphane içerisinde gerçekleştirilen proje, etkinlik ve toplantı gibi faaliyetlere katılması hedeflenmektedir.

Stajyer adaylarının mesleğe karşı heyecan duyan, ilgili  ve aktif olması beklenmektedir. Kurumumuz mesleki anlamda kendini geliştirmeye teşvik edici bir tutum içerisinde olup, süreç sonunda mesleğe dört elle sarılan, yenilikçi ve aktif kütüphaneciler kazandırmak temel hedefimizdir.

*2018-2019 Yılı staj başvuru süreci 15 Ocak-15 Şubat tarih aralığında alınacaktır.

Basşvuru Formu