İstanbul Şehir Üniversitesi Kütüphanesi Staj İmkânları

 

Bilgi ve Belge Yönetimi bölümlerinde okuyan öğrencilerden kütüphanemizde staj yapmak isteyenler için staj başvuruları 15 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında alınacaktır. Gerekli değerlendirmeler yapılarak başvuru yapan adaylara Şubat ayı sonuna kadar dönüş yapılacaktır.  Adayların başvuru için belirtilen süre zarfında özgeçmişlerini de yükleyerek başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Kütüphanemiz bu yıl staj için 4 öğrenci kabul edecek olup, ilerleyen yıllarda bu sayıyı arttırmayı hedefliyoruz. Staj dönemi Haziran-Ağustos aylarında kütüphane tarafından belirlenen tarih aralığında olacaktır.

Staj döneminde stajyerlerimiz için oryantasyon, eğitim ve uygulama basamaklarından oluşan haftalık programlar hazırlanmaktadır. Stajyerlerin staj programlarına eksiksiz katılmaları zorunludur. Program süresince kütüphane tarafından gerçekleştirilecek proje, etkinlik ve toplantı gibi faaliyetlere stajyerlerin de katılması sağlanacaktır.

Kütüphanemiz mesleki gel,işime önem vermekte ve müstakbel kütüphanecilerin kendini geliştirmesini teşvik etmektedir. Stajyer adaylarının mesleğe karşı heyecan duyan, ilgili  ve aktif olması beklenmektedir.

*2018-2019 Yılı staj başvuru süreci 15 Ocak-15 Şubat tarih aralığında alınacaktır.

Basşvuru Formu