İstanbul Şehir Üniversitesi Kütüphanesi Staj İmkânları

 

Bilgi ve Belge Yönetimi bölümlerinde okuyan öğrencilerden kütüphanemizde staj yapmak isteyenler için staj başvuruları Ocak-Şubat aylarında alınmaktadır. Gerekli değerlendirmeler yapılarak başvuru yapan adaylara Şubat ayı sonuna kadar dönüş yapılmaktadır. Adayların başvuru için belirtilen süre zarfında özgeçmişlerini de yükleyerek basşvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Staj dönemi Haziran-Ağustos aylarında kütüphane tarafından belirlenen tarih aralığında yapılmaktadır.

Staj döneminde stajyerlerimiz için oryantasyon, eğitim ve uygulama basamaklarından oluşan haftalık programlar hazırlanmaktadır. Stajyerlerin staj programlarına eksiksiz katılmaları zorunludur. Program süresince kütüphane tarafından gerçekleştirilecek proje, etkinlik ve toplantı gibi faaliyetlere stajyerlerin de katılması sağlanacaktır.

Kütüphanemiz mesleki gelişime önem vermekte ve müstakbel kütüphanecilerin kendini geliştirmesini teşvik etmektedir. Stajyer adaylarının mesleğe karşı heyecan duyan, ilgili  ve aktif olması beklenmektedir.

*Kütüphanenin yoğunluk durumuna göre bazı yıllarda stajyer kabul edilmemektedir.

başvuru formu